خانه تجارت ایران و آمریکا تشکیل شد

۱۵ مرداد ۱۳۹۴
73 بازدید
خانه تجارت ایران و آمریکا تشکیل شد

رئیس قرارگاه حماسه اقتصادی گفت: “خانه تجارت ایران و آمریکا” برای جذب سرمایه‌های ایرانیان در این کشور و سرمایه گذاری‌های مشترک تشکیل شد.

خانه تجارت ایران و آمریکا تشکیل شد

 

رئیس قرارگاه حماسه اقتصادی گفت: “خانه تجارت ایران و آمریکا” برای جذب سرمایه‌های ایرانیان در این کشور و سرمایه گذاری‌های مشترک تشکیل شد.

 

علیرضا ناطقی با اعلام این خبر افزود: ۵۲هزار بنگاه اقتصادی تعطیل یا نیمه‌تعطیل داریم که در ۸ سال گذشته از مسیر تولید خارج شده‌اند.

 

وی خاطرنشان کرد: این امر نتیجه افزایش تورم، عدم ارائه منابع به تولید، تحریم و … است که راه اندازی دوباره آنها نیاز به ۹۳هزار میلیارد تومان سرمایه دارد که به تولید اختصاص نیافته است.

 

مسئول تأسیس خانه‌های تجارت ایران در خارج از کشور، ادامه داد: خیلی از این دسته تولید کنندگان ورشکسته و در زندان هستند که ما به‌صورت مورد به مورد در صدد حل و فصل آنها هستیم.

 

وی اظهار داشت: اولین “خانه تجارت ایران” در سال ۸۰ در دوبی راه اندازی شد اما به‌دلیل عدم حمایت‌های دولت بعدی این خانه‌ها تعطیل شد.

 

ناطقی تأکید کرد: از سال گذشته راه اندازی مجدد خانه‌های تجارت در کشورهای مختلف آغاز شد که در برخی از کشور‌ها نظیر آلمان، ایتالیا، ترکیه و چین ایجاد شد و چند ماه است که فعال هستند.

 

وی بیان داشت: هفته گذشته نیز خانه تجارت ایران در آمریکا، توسط بخش خصوصی در این کشور آغاز به کار کرد.

 

ناطقی اظهار داشت: خانه تجارت تشکل مستقلی است که به اتاق اصناف یا بازرگانی و سایر تشکل‌ها ارتباطی ندارد و در کشور‌های مختلف دنیا با توجه به ظرفیت‌های موجود شکل می‌گیرد.

 

وی تصریح کرد: این خانه‌ها در واقع شرکت‌های تجاری هستند که ۵۰ درصد آن ایرانی هستند و ۵۰ درصد مربوط به کشور میزبان است.

 

ناطقی با تذکر اینکه مشکلی برای تأسیس خانه تجارت ایران و آمریکا وجود ندارد، اظهار داشت: تا به امروز این خانه در ایران تأسیس نشده و تنها خانه تجاری ایران و آمریکا در این کشور تأسیس شده است.

 

وی با بیان اینکه این خانه هنوز فعالیت خود را در آمریکا شروع نکرده است، گفت: در خانه ایران وآمریکا بیشتر تلاش شده است که سرمایه‌های ایرانی‌های حاضر در این کشور جذب شود.

 

ناطقی یادآور شد: با ایجاد یک امنیت سرمایه گذاری به‌دنبال آوردن این سرمایه‌ها به داخل کشور هستیم که منجر به تقویت بنیه تولید کشور می‌شود و شرایط سرمایه گذاری خارجی‌ها در ایران فراهم می‌شود.

 

رئیس قرارگاه حماسه اقتصادی گفت: بر اساس احکام اقتصاد مقاومتی ما بیشتر از اینکه به واردات فکر کنیم به صادرات می‌اندیشیم و بنا داریم که صادرات ما به این کشور جهشی ویژه با توجه به بازار مناسب در آمریکا داشته باشد.

 

وی در پایان اظهار داشت: خانه تجارت تشکل خصوصی و مستقل است که برای تأسیس خانه در کشورهای مختلف، نیاز به مجوز دولت ندارد.

 

به نقل از: تسنیم

دیدگاه ها

سوالی دارید؟

در تلگرام، پاسخگوی شما هستیم

شماره تلگرام: 09334308959

error: