تجارت ۵۰ میلیون دلاری ایران و آفریقای جنوبی

۱۹ آبان ۱۳۹۴
72 بازدید
تجارت ۵۰ میلیون دلاری ایران و آفریقای جنوبی

معاون وزیر صنعت با انتقاد از حجم تجاری پایین ایران و آفریقای جنوبی، گفت: هم اکنون حجم تجارت دوکشور ۵۰ میلیون دلار است.

تجارت ۵۰ میلیون دلاری ایران و آفریقای جنوبی

به گزارش خبرنگار مهر، ولی الله افخمی راد در حاشیه دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت با معاون رئیس جمهور آفریقای جنوبی در جمع خبرنگاران گفت: حجم فعالیت تجاری ایران و آفریقای جنوبی مورد انتقاد مقامات دو کشور است که بر این اساس، بنا داریم حجم فعالیت خود را در رابطه با مبادلات کالا و خدمات با این کشور افزایش دهیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در حال حاضر حجم تجارت ایران و آفریقای جنوبی حدود ۵۰ میلیون دلار است در حالی که این کشور دارای معادن غنی بوده و کشوری ثروتمند به شمار می رود.

وی تصریح کرد: آفریقای جنوبی تمایل دارد در بخش نفت و گاز و پتروشیمی با ایران همکاری کند، ضمن اینکه ایران هم آمادگی دارد در بخش معدن و تحقیقات معدنی همکاری‌های متقابلی را با آفریقای جنوبی داشته باشد که امید می رود در جلسات دوجانبه ای که بین تجار ایرانی و آفریقای جنوبی برگزار می شود، مذاکرات به نتایج مثبت برسد.

افخمی راد خاطرنشان کرد: امضای توافق نامه تجارت ترجیحی با آفریقای جنوبی مشکلات خاص خود را دارد، چراکه این کشور عضو پیمان‌های منطقه ای است که به راحتی نمی توان قرارداد تجارت ترجیحی را امضاءکرد و باید با مجموعه کشورهای عضو آفریقا مذاکراتی را صورت دهیم.

به نقل از: خبرگزاری مهر

دیدگاه ها

سوالی دارید؟

در تلگرام، پاسخگوی شما هستیم

شماره تلگرام: 09334308959

error: