۲ اقدام مهم مجلس برای کمک به گمرک

۲۳ دی ۱۳۹۶
174 بازدید
۲ اقدام مهم مجلس برای کمک به گمرک

📢📢📢در دیدار رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با رئیس کل گمرک مطرح شد

 

۲ اقدام مهم مجلس برای کمک به گمرک

 

⭕️رئیس کل گمرک ایران و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند .

 

⭕️به گزارش روابط عمومی گمرک ایران ، در این دیدار  دکتر پورابراهیمی بر حمایت مجلس از طرح ها و برنامه های گمرک ایران تاکید و ۲ اقدام مهم مجلس برای کمک به گمرک در سال ۱۳۹۷ را تشریح و اعلام کرد : مجلس شورای اسلامی تمامی اعتبارات پیش بینی شده برای تجهیز گمرکات به امکانات و دستگاه های پیشرفته کنترلی را بودجه سال ۱۳۹۷ تصویب می کند تا روند تجهیز گمرکات کشور در سال آینده با سرعت مناسبی پیگیری شود .

 

⭕️وی همچنین از تصویب لایحه اصلاح قانون امور گمرکی در مجلس خبر داد و افزود : لایحه اصلاح قانون امور گمرکی پس از تصویب در کمیسیون اقتصادی مجلس در نوبت طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است و پیش بینی می شود در صحن علنی مجلس نیز تصویب و از سال آینده اجرایی شود .

 

⭕️رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه بر حمایت از برنامه های گمرک ایران برای توسعه سامانه های الکترونیکی و شفافیت  تاکید و با تقدیر از زحمات رئیس کل گمرک ایران بر حمایت مجلس از روند اصلاحات نظام گمرکی تاکید کرد .

 

⭕️فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران نیز در این دیدار از حمایت های رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پیشبرد اهداف و برنامه های گمرک تقدیر و تشکر کرد و گفت : گمرک ایران در تازه ترین اقدام “اظهار قبل از ورود کالا” را در بزرگترین گمرک کشور اجرایی کرده که اقدامی مهم و اساسی در حمایت از تولید و تسهیل و توسعه تجارت به شمار می آید .

 

⭕️عسگری در ادامه از برنامه گمرک برای استقرار سامانه جامع گمرکی در مناطق آزاد خبر داد و گفت : این سامانه در منطقه آزاد اروند به عنوان اولین منطقه آزاد بر اساس تفاهم نامه گمرک و سازمان منطقه آزاد پیاده سازی شده است .

 

 

دیدگاه ها

telegram

سوالی دارید؟

در تلگرام، پاسخگوی شما هستیم

شماره تلگرام: 09334308959