درباره سایت علی بابا (alibaba.com)

۲۴ آذر ۱۳۹۴
356 بازدید
درباره سایت علی بابا (alibaba.com)

درباره سایت علی بابا دات کام (Alibaba.com)

علی بابا بر خلاف اسم فارسی آن ،یک سایت چینی وابسته به شرکتی تحت همین نام است که در هنگ کنگ به ثبت رسیده است.

درباره سایت علی بابا (alibaba.com)

این سایت در سال ۱۹۹۹ توسط آقای “جک ما” ،جوان کارآفرین چینی-که هم اکنون نام او به عنوان چهارمین فرد در فهرست باهوش ترین مدیران دینای فناوری قرار دارد- پایه گذاری شده است.

علی بابا با بیش از ۷۶ میلیون عضو ،مجموعه ای کامل از شرکتها و محصولات از بیش از ۲۴۰ کشور را در بردارد و قابلیت جستجو و تحقیق راجع به یک شرکت خاص و یا محصول خاص را به کاربران خود می‌دهد.

علاوه بر سایت علی بابا که انحصارا در زمینه تجارت الکترونیک (B2B) فعالیت دارد،سایت های دیگری نیز وابسته به مجموعه علی بابا هستند که در شکلهای دیگر تجارت اینترنتی مشغول به فعالیت هستند. این سایتها عبارتند از :

وب سایت Tabao که در سال ۲۰۰۳ پایه گذاری شده و بزرگترین سایت خرید آنلاین(B2C) در جهان محسوب می شود. این سایت هم اکنون بیش از ۳۷۰ میلیون کاربر ثبت شده دارد

سایت Tmal .این سایت نیز که در ابتدا بعنوان مکمل سایت Tabao در سال ۲۰۰۸ ایجاد شد،هم اکنون به عنوان سایت فروش آنلاین برندهای باکیفیت چینی شناخته می شود.

سایتe tao: این سایت که در سال ۲۰۱۰ پایه گذاری شده یکی از مهمترین سایت های جستجو جهت خرید در بازار چین محسوب می شود.

سایت Alipay: این سایت که در سال ۲۰۰۴ آغاز بکار کرده یکی از بزرگترین سایتهای پرداخت اینترنتی در جهان با بیش از ۵۵۰ میلیون کاربر به حساب می آید.

دیدگاه ها

سوالی دارید؟

در تلگرام، پاسخگوی شما هستیم

شماره تلگرام: 09334308959

error: