» درباره سایت علی بابا (alibaba.com)

حق العملکار رسمی گمرک ایران

021-88931530-2
021-88936104
info [@] mehrkalaco.com

درباره سایت علی بابا (alibaba.com)

مقالات
درباره سایت علی بابا (alibaba.com)

درباره سایت علی بابا دات کام (Alibaba.com)

علی بابا بر خلاف اسم فارسی آن ،یک سایت چینی وابسته به شرکتی تحت همین نام است که در هنگ کنگ به ثبت رسیده است.

درباره سایت علی بابا (alibaba.com)

این سایت در سال 1999 توسط آقای “جک ما” ،جوان کارآفرین چینی-که هم اکنون نام او به عنوان چهارمین فرد در فهرست باهوش ترین مدیران دینای فناوری قرار دارد- پایه گذاری شده است.

علی بابا با بیش از 76 میلیون عضو ،مجموعه ای کامل از شرکتها و محصولات از بیش از 240 کشور را در بردارد و قابلیت جستجو و تحقیق راجع به یک شرکت خاص و یا محصول خاص را به کاربران خود می‌دهد.

علاوه بر سایت علی بابا که انحصارا در زمینه تجارت الکترونیک (B2B) فعالیت دارد،سایت های دیگری نیز وابسته به مجموعه علی بابا هستند که در شکلهای دیگر تجارت اینترنتی مشغول به فعالیت هستند. این سایتها عبارتند از :

وب سایت Tabao که در سال 2003 پایه گذاری شده و بزرگترین سایت خرید آنلاین(B2C) در جهان محسوب می شود. این سایت هم اکنون بیش از 370 میلیون کاربر ثبت شده دارد

سایت Tmal .این سایت نیز که در ابتدا بعنوان مکمل سایت Tabao در سال 2008 ایجاد شد،هم اکنون به عنوان سایت فروش آنلاین برندهای باکیفیت چینی شناخته می شود.

سایتe tao: این سایت که در سال 2010 پایه گذاری شده یکی از مهمترین سایت های جستجو جهت خرید در بازار چین محسوب می شود.

سایت Alipay: این سایت که در سال 2004 آغاز بکار کرده یکی از بزرگترین سایتهای پرداخت اینترنتی در جهان با بیش از 550 میلیون کاربر به حساب می آید.

صفحه اصلی | شروع همکاری | مشاوره رایگان