هشدار دارویی به مسافران ایرانی کشورهای آسیای میانه

۰۷ اسفند ۱۳۹۵
107 بازدید
هشدار دارویی به مسافران ایرانی کشورهای آسیای میانه

گمرک ایران ضمن هشدار به ایرانیان مسافر به کشورهای آسیای میانه فهرست اقلام دارویی ممنوعه در گمرکات این کشورها را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، برخی اقلام دارویی که عموما مُسکن‌ها و داروهای اعصاب و روان هستند در ایران آزاد هستند، اما در زمان ورود به برخی کشورها از سوی گمرکات کشورهای مقابل ممنوع بوده و بعضا جرائم بسیار سنگینی را برای به همراه داشتن این داروها تعیین می‌کنند.

بر این اساس، گمرک ایران فهرست اقلام دارویی ممنوعه در کشورهای مختلف را بسته به شرایط و قوانین گمرکات کشور مقابل اعلام می‌کند.

بنابراین لازم است مسافران ایرانی که به مقصد کشورهای خارجی در حال عزیمت هستند از به همراه داشتن این داروها حتی برای مصارف شخصی خودداری کنند.

در همین راستا، گمرک ایران اقلام دارویی ممنوعه در گمرکات کشورهای آسیای میانه را اعلام و از مسافران درخواست کرده است که از همراه داشتن این‌گونه داروها در زمان مسافرت به کشورهای آسیای میانه پرهیز کنند.

داروهای ممنوعه از سوی گمرکات کشورهای آسیای میانه به شرح زیر اعلام شده است: استامینوفن کدئین، کلرودیازپوکساید، دیفن اکسیلات، کلونازپام، کلداکس، بنسکال، سودافد، کلداستاپ، تی_دول ۱۰۰، رای_ دول ۱۰۰، افرین و سوداکلد.

دیدگاه ها

سوالی دارید؟

در تلگرام، پاسخگوی شما هستیم

شماره تلگرام: 09334308959

error: