سامانه صدور مجوز ترخیص سازمان غذا و دارو

۲۳ تیر ۱۳۹۵
260 بازدید
سامانه صدور مجوز ترخیص سازمان غذا و دارو

مقدمه
سازمان غذا و دارو در راستای ارائه خدمات الکترونیک جهت سهولت کار با شرکتهای مرتبط با سازمان، اقدام به پیاده سازی سامانه جامع فرآورده های سلامت محور، نموده است. در این اقدام، با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با سازمان توسعه تجارت، فرآیند صدور مجوز ورود به صورت سیستمی در سامانه پیاده سازی گردیده است.  این فرآیند امکان را برای شرکتهای واردکننده دارو فراهم آورده تا در اسرع وقت و بدون مراجعه حضوری به سازمان بتوانند مجوزهای ورود خود را تهیه نمایند.
در فرآیند جدید صدور مجوز ورود، پس از ثبت اطلاعات پیش فاکتور در سامانه ثبتارش، اطلاعات به سامانه سازمان غذا و دارو ارسال شده و سامانه سازمان غذا و دارو نیز، پس از بررسی های مد نظر خود به صورت سیستمی، مجوز ورود را صادر می نماید، که نتیجه مجوز نیز به صورت الکترونیک به سامانه ثبتارش ارسال می گردد.
لازم به ذکر است که پیش نیاز استفاده از فرآیند جدید صدور سیستمی مجوز ورود، ثبت پروانه کالا در سامانه سازمان  غذا و دارو و دریافت کد ۱۶ رقمی IRC می باشد.
در این راهنما، نحوه جدید ثبت سفارش جهت ورود دارو (محصول نهایی) و چگونگی صدور مجوز به صورت سیستمی به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

راهنمای سامانه صدور مجوز ترخیص سازمان غذا و دارو

بر روی لینک مجوز ترخیص گمرک کلیک کنید.

 

سامانه صدور مجوز ترخیص سازمان غذا و دارو

 

ورود به سامانه (مخصوص مسئولین فنی)

ورود به سامانه )مخصوص مسئولین فنی(

 

برای دریافت اظهارنامه از سامانه EPL گمرک داشتن سریال اظهارنامه یا ثبت سفارش کافی است.

دریافت اظهارنامه از سامانه EPL

 

هر اظهارنامه در یک کادر آبی رنگ نمایش داده می شود. توجه داشته باشید یک ثبت سفارش ممکن است چند اظهارنامه داشته باشد که هریک از این اظهارنامه ها باید به صورت جداگانه در سیستم ثبت شود.

اظهارنامه

برای دیدن مشخصات هر اظهارنامه بر روی کادر آبی متعلق به آن کلیک کنید. اولین برگه مشخصات اظهارنامه و دیگر برگه ها مشخصات کالاهای آن اظهارنامه است.

 

اظهارنامه

 

در صورتی که اظهارنامه شما دارای بیش از یک کالا باشد اطلاعات هر کالا در برگه مخصوص به خود نمایش داده می شود.

توجه: هنگام ثبت اظهارنامه در سامانه EPL گمرک کالاهای متفاوت خود را جداگانه ثبت کنید.

توجه: در صورت عدم تاریخ ثبت اظهار امکان ثبت اظهارنامه وجود ندارد و نسبت به تصحیح آن در سامانه EPL اقدام نمایید.

 

EPL

 

درباره دارو، ماده اولیه دارو و مکملها وارد کردن IRC الزامی است.

IRC

IRC

 

درباره دارو، ماده اولیه دارو و مکملها وارد کردن سری ساخت و تاریخ انقضا الزامی است. در صورتی که محموله شما بیش از یک سری ساخت و انقضا دارد باید هریک جداگانه افزوده شوند. و همچنین در صورت عدم وجود سری ساخت کاراکتر “-” را در فیلد سری ساخت وارد نمایید.

 

پس از وارد کردن اطلاعات لازم برای همه کالاها کلید ثبت در سامانه را بزنید.

اطلاعات کالا

در این مرحله مسئول فنی باید شروط و تعهدات سازمان غذا دارو را بپذیرد و اسناد و مدارک مورد نیاز را بارگذاری کند.

 

شروط و تعهدات سازمان غذا دارو

 

اطلاعات IRC

 

اگر محموله شما شامل دارو، ماده اولیه دارو و مکمل بود در این مرحله اظهارنامه شما با مجوز ورودی که پیش از این از سوی سازمان برای شما صادر شده است مقایسه می شود. در صورتی که بین این دو تعارضی وجود نداشته باشد به مرحله بعد هدایت می شوید. در غیر این صورت ممکن است لازم باشد به کارشناس مربوطه در سازمان غذا و دارو مراجعه کنید.

 

اظهارنامه

 

اگر محموله شما غذا، ماده اولیه غذا و یا آرایشی بهداشتی باشد باید محل بررسی مجوز خود را از بین ادارات سازمان غذا و دارو یا دانشگاههای علوم پزشکی انتخاب کنید.

 

اطلاعات کالا

 

مبلغ پرداختی شما در این قسمت نشان داده می شود.

 

IRC

IRC

IRC

 

در صورتی که فرآیند شما بدون مشکل به پایان برسد مجوز ترخیص کالای شما به شکل خودکار برای گمرک ارسال می شود و با ورود به سامانه EPL می توانید آن را مشاهده کنید.
 دقت نمایید از طرف سامانه مجوز ترخیص غذا و دارو هیچ گونه کد پیگیری، رسید یا دیگر موارد مشابه برای شما یا گمرک صادر نمی شود.

IRC

برای ورود به سامانه میتوانید از لینک زیر استفاده کنید

دیدگاه ها

سوالی دارید؟

در تلگرام، پاسخگوی شما هستیم

شماره تلگرام: 09334308959

error: