تأکید استاندار ایلام بر جداسازی بازارچه از گمرک مرزی مهران

۲۳ اسفند ۱۳۹۵
184 بازدید
تأکید استاندار ایلام بر جداسازی بازارچه از گمرک مرزی مهران

استاندار ایلام بر جداسازی بازارچه از گمرک به‌منظور تسهیل در روند صادرات تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، مهندس «محمدرضا مروارید» در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، اظهار کرد: با جداسازی بازارچه از گمرک مرزی مهران، شاهد رفع مشکلات و تسهیل در روند مراودات تجاری و بازرگانی در مرز بین‌المللی مهران با کشور عراق خواهیم بود.

استاندار ایلام افزود: با توجه به فضای کم گمرک مهران باید هر چه زودتر نسبت به توسعه مکان فعلی و جداسازی بازارچه از گمرک اقدام شود تا تجار و بازرگانان با فراغ بال بیشتری نسبت به فعالیت‌های خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: رقبای متعددی برای صادرات به عراق هستند که در این میان تجار و بازرگانان ترک بسیار فعال عمل می‌کنند و باید بتوانیم با شناسایی بازار این کشور نقش تعیین کننده‌ای در تامین نیازهای عراق داشته باشیم.

مروارید با اشاره به این‌که نشست بررسی مشکلات گمرک در مرز مهران باید بطور هفتگی برگزار شود تا با رصد مسائل موجود بتوانیم ضمن رایزنی با طرف عراقی راهکارهای برطرف کردن آنها را اتخاد کنیم، تصریح کرد: یکی از مشکلات موجود در مبادلات تجاری با عراق نبود ارتباطات بانکی از طریق ال سی است که باعث شده مسئولان این کشور در اخذ تعرفه‌های ورود سلیقه‌ای برخورد کنند که ناهماهنگی‌هایی را در صادرات ایجاد می‌کند، از طرف دیگر به‌علت مشکلات امنیتی نمی‌توان انتظار داشت مسئولان عراقی برنامه‌ریزی و وحدت رویه را در برنامه‌های خود داشته باشند.

استاندار ایلام از تجار و بازرگانان استان خواست بطور مستمر با طرف‌های عراقی ارتباط داشته باشند تا ضمن آشنایی با نیازهای این کشور بتوانند محصولات مورد نظر طرف عراقی را تأمین کنند.

دیدگاه ها

سوالی دارید؟

در تلگرام، پاسخگوی شما هستیم

شماره تلگرام: 09334308959

error: